Právě se nacházíte :    Úvod   |   Sqwerův víkend    
 Sqwerův víkend


Text: Sqwer
Foto: Sqwer

 

"slza cinkla o tvůj klín, je konec léta, čas jeřabin....."
Původně to měla být jen jednodenní reportáž z mých cest po Moravě..…
Ale to jsem ještě nevěděl kde všude se octnu a co všechno zažiju, a že najedu 1.256km..…

Den první, pátek 5.9.2003
Začalo to výjezdem z Čeňkovic. Jako vždy vím kam chci jet, ale nevím kudy. Chlap se na cestu neptá a tak jedu tím směrem, kde si myslím, že je Brno. Nechci po dálnici neb ta žere gumy. Někde u Mohelnice prý je hrad Bouzov ( Rado, díky za typ ). Je to krásný hrad, ale až nahoře sem fakt nebyl. Je devět ráno a jsem tu. Nezbytná fotka je v cvakátkopípátku a sedíce na bouzovské návsi přemýšlím kam dál. Ukazatel napoví a v hlavě mi zní rádoby anglické: Well, go to the Litovel. To město neznám, pivo bohužel ano. Město nic moc, ale, ale, ale….. ale potkávám paní v průsvitnejch kalhotách a hormony podmaňujících tangách. Mé plaché jihočeské já dovoluje pouze letmé zamávání, načež to je oplaceno úsměvem, který, jak pevně věřím, bourá leckterá manželství tohoto města. Nuž tedy zpět do reality a na trať. Ukazatel napovídá Šternberk. Jestli si myslíte, že je tam zámek, tak ste vedle, nebo já blbej a slepej. Nic sem tam nenašel. Teda kromě jedný krásný a velký budovy. Asi škola??? Prdlajz PSYCHIATRICKÁ LÉČEBNA. Je krásná, moderní. Těším se tam.
Mažu zpět nach Litovel a cestou potkávám krásnou červenou, novotou svítící fabii s blondýnkou za volantem. Vyměníme úsměvy ( jistěže plaché…..) a já ji předjíždím po zadním kole ( každej kdo mne zná tak ví, že ta tři poslední slova jsou lež :-)). Už v tomto místě pero (nebo tužka) bedlivého čtenáře píše druhou čárku do kolonky: potkané baby. Sám si přeji aby to bylo naposled, ale nedaří se. Víkend je před náma. Jedu a si tak říkám, že není špatné brázdit asphalt sám. Nemusím brát na nikoho ohledy anebo naopak stíhat v krutě klopených zatáčkách ( AISi to nemluvím o tobě :-)) Ale jo má to nevýhodu. Chybí mi ty prokecaný cigárpauzy se skautem. Ten, který když byl v letech skautských, tak Hitler dokončoval V1 ( Krakene to nemluvím o tobě :-)) Dobloudil jsem i k jeskyním. V okolí Litovelu jsou dvě. Javořičská a Mladečská. Byl jsem u Javořičské. Je to trošku vejšlap, ale dá se to. Radši jenom fotím, dovnitř nelezu. Jeskyně je stejně jenom taková černá díra v zemi. Dole u parkingkongu dávám snídani. Něco mi říká, že bych oné sekané měl spíše vykat. Myslím, že pamatuje chvíle kdy komunisti měli ještě důvod ke smíchu.
Zase jedu a nevím kam. Potkávám zámek Plumlov. Krásný a majestátně trčící nad hladinou vody. Hledám cestu co nejblíže k němu a v jednom takovým majinkatým zákazu vjezdu plaším dvě moravské babičky. Před domem tu číhají na dědečky, asi. Cestou zpět je nečekaně fotím a tlemím se jak rozkoplej meloun :-)) - takle zhruba. Cestou dávám také trošku toho offroadku. Kam jen ta cesta vede??? A kurwww.a.cz – hnojiště. A velké. Největší hnojiště ve střední Evropě, skromně odhaduji a fotím. To je puch jak když se odkope selka. Bleeeee.
Jsem již někde u Blanska a tak začínám hledat Křtiny. Potkávám však malé letiště s brutálním provozem. Fotím Varaderko s průletem ultralajtu. Do Křtin přijíždím jako první. Ještě tu není ani Pat ani Klasika. To je asi trapné, ne??? Abych jako byl na místě dříve než organismátoři. Dobrá okukuji okolí Machochy a celého krasu. Moc voňavé zatáčky tady mají. Je čím se těšit. Večer přijíždí i Džuso a Dodo. Nedá mi to a navádím Klasiku aby ne ně ušila boudu. Chytají se bratia. Paříme. Celkem brutálně. Přijíždí ještě Mikser, Šnek, Kluk a holka a..… a..… a..… „Zuzko, kde se tu bereš???“ Zuzka. Má bývalá přítelkyně. Chvilku nevěřím, Miksa se kření. Povedenej forek. Není těžké ji ukecat aby zůstala, s tím, že ji v neděli odvezu do Liberce. A kilometry naskakují. Usínám znavem pod širákem.

Den druhý, sobota 6.9.2003
Bolí. Hlava bolí. Hlava bolí mne. Dost. Je mi blivno. Ještě, že je tu ten bazén. Dávám tady sérii (slovy dva) placáků a připadám si jako mezi žiletkama. Studí. Jedeme se Zuzkou na první race. Drží se jako klíště, ale vypadá spokojeně. Slováci už vstali a nový den oslavují, jak jinak než, bírem, což mne trochu hněte. Julo velí Dodovi k odjezdu. Nechápu! Přijíždí Lukáš, Kema, paní Kemová, Dolby s Janou a těsně před vyjížďkou i Martin s paní webmasterovou. Vyjížďka je fajn a všem se líbí. Had ze 123 motorek je impozantní. Nevidím začátek ba ani konec. It´s great!!! Chytám nerva a kombinuju. Kemp je přeplněnej a tak také zvedáme kotvy. To ještě, ale nevíme kde budeme spát. Potkali sme tři hotely a každej měl nějakou chybu. Jeden hnusnej, druhej bez parkingu, třetí už ani nevím. Jo, už vím. Zavřenej. Jsme cca 20km od Pardubic (22:00 ) a sjíždím na polní cestu. Hledáme místo na spaní. Tak třeba tady??? Jo to bude good. Na konci louky kousek od cesty. Dávám Zuzce můj spacák a zkouším usnout v tom Julovo. Nedaří se. Pozoruji hvězdy. Velký vůz, Kasiopea, usínám. Spím. Co to je za rachot? Ty vago auto a tady? Není možná. A proč to auto jede přímo na nás? A proč dává dálkový? A proč dodávka? Co mají za lubem? Miliony otázek a žádná odpověď. Sedím ve spacáku a čumím jako debil do dálkovejch světel. Dobrý, co teď? Zpátečka? Fajn, chytří hoši. Nechápu o co jde, ale odjíždějí. Tak a od teďka spím jen tak na půl ouvazku a jedním okem a uchem hlídám motku. Velký vůz zase kousek popojel a Kasiopea si ustala přímo nade mnou. Usínám.

Den třetí, neneneneneděle 7.9.2003
V 6:30 vstávám a koukám kdeže to jsme??? Hm..… Dráty, parkurová dráha. Jdu blíže a vidím koně a daňky. Aha, obora na daňky. Proto v noci ti chlapy. Myslivci co to tu hlídají. Začíná to do sebe zapadat. Pohoda :-). Nejhorší smrt je z vyplašení :-). „Zuzko, vstávat!!!“ Je mi jedno, že je půl sedmý, my odjíždíme. Cestou do Liberce potkáváme v hejnech babičky, v šátcích skrývající šedivé skráně, jdoucí do kostelů a kapliček. Jo a taky mladé ministranty spěchající do zakristie a snad se i těšící na projevy božské fařářovic lásky. Fuj!!! V poslední zatáčce před Zuzky domem se stává TO. To co jsem myslel, že snad nikdy nepřijde. Stupačka. Hřřřřřřřřřřřřřřřřřřř. Takle to dělá když dře o asphalt :-). Jsem happy!!! Dokázal jsem to. Za odměnu si dopřávám vanu plnou horké vody a chvilku spánku. Cesta z LBC do Wroclawi je v pohodě. Nashledanou na Štilci :-).  « Předchozí stránka
 
    
Copyright © 2002-2010 www.varadero.cz
Kontakt

Reklama:
Nejlevnější nákladní pneu najdete v e-shopu na adrese www.lkwpneu.cz.
cisterny
účetnictví České Budějovice Kvalitně a levně -