Právě se nacházíte :    Úvod   |   Okololipenské ježdění aneb drtíme Afriky    
 Okololipenské ježdění aneb drtíme Afriky


Text: Sqwer
Foto: Sqwer

 

Tento rok se konal druhý ročník Okololipenského ježdění, které pořádá BULL a přijíždí na ní spousta motorkářů převážně z pražské bandy.

Den první, čtvrtek 17.6.2004
Hned jak vyjíždím z garáže potkávám dvě afriky. Hajnýho a Husky Johna. Tlemí se na mne přes ty svoje ajrohy a já nevěřím svým očím. Snažím se jim vnutit, že na mne budou muset dlouho čekat, protože mne čeká montáž alarmu a laďáků. Prej o tom ví.
Sundáváme standardní výfuky a Akrapovič je tam během chvilky. Jsem rád, že zvuk není nijak drsnej a jsem zvědavej jak to zamává se spotřebou. Výkon v nižších otáčkách se posunul výrazně nahoru a já jsem spokojen. Teď už jen alarma a mohu jet nach Lipínko za bandou. Překvapivě nemám žádné problémy při montáži alarmu a při ní trousím několik pochvalných slůvek pro konstruktéry z Mattighofenu. Teď už se jen zastavit u Pavla, který mi přešil sedlo tak aby nebylo tak smutně černý, ale vesele oranžovočerný.
Cestou na Lipno si říkám, že už asi nemám moc prostoru na úpravy motorky. Možná ještě nějakej karbon na kryt spojkového koše a končím. Už tam mám asi všechno :-) .
Na Lipně už je zábava v plném proudu a několik SMSek a nepřijatých hovorů po cestě mi říká, že jim asi trošku chybím. Přijíždím po 23tí hodině a už toho moc nestíhám. Jen pár piv, pokecat s lidmi a spát.

Den druhý, pátek 18.6.2004
Ráno poprchává a počasí vypadá jakkoliv jen ne motorkářsky. To je asi věčný problém této sezony. Nakonec se ale sbíráme a vyrážíme směr Český Krumlov. Cestou se odpojuje naše enduro sekce a vyrážíme do lesa. Husky nám ukazuje co to sou pořádný drifty na šotolinových cestách a dává nám nažrat kamení. Poježdění je moc pěkný. Myslím, že sme najeli takovejch 70 km v terénu. V Holubově jsme to dali po červené turistické kolem Dívčího kámene a zažili snad úplně všechno. Bahno, šotolinu, trávu a neskutečný proplejtačky v křoví. Zastavil nás až kopec plný kořenů. Cestou zpět sme vyzkoušeli skoky, nějakej pískolom kde sem hodil držku, urval blinkr a na nádrži KTM přibyl jeden hluboký a dlouhý vryp. VRypák. VMax. Pak na nás naběhl správce, opsal si mou SPZ a dělal chytrého. Blbeček. Oběd jíme na Kleti a pak už se jen vracíme do chatek na Lipně.
Večer se pije, jí a hoduje. U ohně, zakousnut do vlastních rtů, dostávám sodu od jednoho offrouďáckýho nedochůdčete, které posilněno alkoholem je nejlepší na světě a všem (mně) to dává patřičně najevo. Usínám s pocitem, že někomu rozšlapu xicht.

Den třetí, sobota 19.6.2004
Tenhle den prý bude jen asfaltový a tak jedeme kolem Lipna v zatáčkách. Jenže v Horní Vltavici v Hajným něco exploduje a snaží se předjíždět v zatáčce. Sám sem se do ní málem netrefil a to sem nepředjížděl. Odneslo to světlo a kapota na africe. Hajnej se spolujezdkyní vypadají, že sou v pohodě, ale pro sichr je vezeme do špitálu v nedalekém Vimperku. S tím nám pomáhá pán z Prahy, který bere Blanku do auta a trpělivě jede za námi. Díky pane. Cca za 2 hoďky je po všem a můžeme pokračovat v cestě. V Krumlově myji motku wapkou a pak už jen kolem řeky do Vyšáku a na Lipno.
Večer popíjíme a pak přijíždí BULL s Kentoyou. Usedám na ní a po pár metrech pod ní už jen ležím. Drapáky, mokrej asfalt a plátěný kalhoty to není nejlepší výbava ježdění. BULL s Kondorem už rozjeli whisky pitku u baru a tak se přidávám. Kondor je řízek. Takovej brajgl už sem dlouho nezažil. Jojojo. Jede na misi do Iráku a tak to musíme zapít. Nakonec vzduchem lítají i dorty, které BULL přivezl na oslavu svátku.

Den čtvrtý, neděle 20.6.2004
Loučení, odjezd a domů. Mám to asi nejblíže. Celou cestu prší nebo mrholí. Nezávidím pražákům.
Mějte se fajn a nashledanou na nějaké z dalších akcí
  « Předchozí stránka
 
    
Copyright © 2002-2010 www.varadero.cz
Kontakt

Reklama:
Nejlevnější nákladní pneu najdete v e-shopu na adrese www.lkwpneu.cz.
účetnictví České Budějovice Kvalitně a levně -