Právě se nacházíte :    Úvod   |   Repsol on tour - Big Bob a Swat v Rakousku    
 Repsol on tour - Big Bob a Swat v Rakousku


Text: Big Bob
Foto: Big Bob, Swat

Moje myšlenka „Repsol on tour“ se zrodila docela nevinně a jako jedna z příčin této zhýralé myšlenky je absolutní nadržení na ježdění, které je zčásti vyprovokované výlukou loňské sezóny, způsobené díky mé zlomené ruce.

První cesta byla naplánovaná na víkend 13.4.-15.4.2007. Potřeboval jsem pár věcí z Louise a tak destinace první trasy byla více méně jasná. Jelikož jsem si před 2 lety koupil taky nový stan, postel a další hromadu kempingových věci, které potřebuji před delší cestou řádně otestovat, tak jsem se rozhodl strávit obě noci v kempech a pořádně si vychutnat idylu atmosféry českých a rakouských kempů. První noc jsem strávil v kempu ATC Merkur – Pasohlávky, podrobné info www.pasohlavky.cz a tento kemp musím jen doporučit. Je více než dobrý. Snad jediný nedostatek je ten, že se musí za sprchu platit a sice 10 Kč/2 min. vody.

V sobotu ráno mě přívítalo sluníčko a modrá obloha, což slibovalo, že bude pěkný den. V 10 hodin se ke mě přidal můj víkendový „BODY“ Swat a vyrazili jsme do Louise. Nutno podotknout, že jsem byl po sobě v AT druhý víkend na mašině a cesta z Mikulova do Wien je jak poseta samými mobilními pevnými radary a tak jsme si připadali jako „Ostře sledované vlaky“.
V Louisu jsme propadli jednomu z typických ženských koníčků, „The shopping“, kterému jsme se poctivě věnovali 2 hodiny a utratili dohromady kolem 200 EUR. Nevím co na něm ty ženy tak vidí. J
Po tomto finančním průjmu jsme vyrazili z Wien, směr Linz/Passau. Trasu jsme volili dle GPS a jezdili jsme zásadně po cestách 2. a 3. třídy. Ovšem i technika není neomylná a tak jsme jednou zavítali do rakouského kravína. Pohled rakouského sedláka s očima navrch hlavy bych vám přál viděl. Pronesl jsem jen žoviálně „Entschuldigung“ a proklel prsatou blondýmku, která mi řekla „Nyní odbočte v pravo.“
No prostě luxus, počasí nám celý den přálo, na slunci bylo kolem 38 stupňů a tak jsem večer skončil ze spáleným zátylkem. K večeru jsme se rozhodli hledat nějaké to vhodné místo pro přenocování. Našli jsme si kouzelný kemp kousek od Dunaje a německých hranic, cena 5 EUR za os., Motorrad a stan. Takže paráda. Sprchy byly gratis a večer jsem ještě něco málo popili s majiteli a kempu a loučili jsme se s nimi ve velmi dobré náladě J .

Druhý den po snídani jsme vyrazili do „Vepřákova“ mrknout se na Passau a pak již směr ČR. Cestou na zpátek jsme se ještě zastavili na chalupě u Ada‘s family, kde jsme ochutnali výbornou buchtu paní domácí. Po příjemné hodince strávené mezi přáteli jsme vyrazili již do svých domovů. Měl jsme již „Krále na dvou kolech“ plné zuby a tak jsme zbaběle najeli na dálnici a šlehali to do svých domovů. Večer jsem zjistil, že jsem za tři dny nakroutil necelých 1200 km.

Opravdu krásný víkend a moc pěkných kilometrů.

Díl druhý bude z putování po krásách Polska.
Tem Repsol on Tour


  « Předchozí stránka
 
    
Copyright © 2002-2010 www.varadero.cz
Kontakt

Reklama:
Nejlevnější nákladní pneu najdete v e-shopu na adrese www.lkwpneu.cz.
cisterny